استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) و نکات استفاده از آن

مقدمه

اینستاگرام هم اکنون یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود است که توسط شرکت فیسبوک خریداری شده و روز به روز به تعداد کاربران فعال آن افزوده می‌شود. اینستاگرام در بین ما ایرانی‌ها هم از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و کاربران ایرانی در این شبکه اجتماعی بسیار فعال هستند. به تازگی قابلیت جدیدی به این شبکه اجتماعی و اپلیکیشن آن اضافه شده که با نام استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) معرفی می‌شود. در این مقاله قصد داریم که نگاهی به این قابلیت داشته و نکاتی را به منظور استفاده بهتر از آن خدمت شما ارائه کنیم. 

قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) شباهت بسیار زیادی به قابلیت استوریز ارائه شده در اپلیکیشن اسنپ‌چت (Snapchat) دارد. به موجب وجود این قابلیت کاربر می‌تواند مجموعه‌ای از عکس‌های مورد نظر خود را با تاریخ انقضای 24 ساعته ارسال کند. به بیان ساده‌تر باید این چنین بگوییم که قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) بستری فراهم می‌کند که برای مدت زمان 24 ساعت بتوانید عکس‌ها و ویدئوهایی خاصی را در اکانت خود بارگذاری کرده و با فالوورهای خو اشتراک‌گذاری کنید. پس از گذشت 24 ساعت تمام این فایل‌ها و تصاویر بارگذاری شده به طور اتوماتیک حذف می‌شوند. واژه ایستوری یا همان Story به معنای داستان است و قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) در واقع قابلیتی است که کاربر را قادر می‌کند تا برای مدت زمان مشخصی داستان اتفاقات روز خود را با فالوورهایش اشتراک‌گذاری کند.

ما را در کانال تلگرام همراهی کنید
کانال تلگرام : fastflw@

قابلیت استوریز اینستاگرام

دسترسی به بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) از قسمت فوقانی محیط اپلیکیشن امکان‌پذیر است. نمونه‌ای از این موضوع را در تصویر سمت چپ و بالا مشاهده می‌کنید. هنگامی که هر یک از کاربران مورد نظر در استوری یا داستان خود یک پست جدید ارسال کنند، دایره پیرامون تصویر پروفایل آن‌ها رنگی می‌شود. در غیر این صورت این دایره معمولی خواهد بود. یکی از ویژگی‌ای جالب توجه تصاویری که در بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) اشتراک‌گذاری می‌شوند این است که کاربر می‌تواند افکت‌های بسیار جالب و بامزه‌ای را به عکس اضافه کند. پس از ضبط عکس مورد نظرتان و اقدام به منظور اشتراک‌گذاری، قادر خواهید بود که افکت‌هایی را به تصویر اضافه کرده و یا با استفاده از انگشت خود بر روی تصویر مورد نظر نقاشی بکشید. به عنوان مثال در تصویر زیر قلبی که به آن اضافه شده توسط انگشت کاربر طراحی شده است. شما با استفاده از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) می‌توانید شکلک‌ها و موارد این چنینی بسیار متعدد و بامزه‌ای را به تصاویر 24 ساعته خود اضافه کنید.

قابلیت استوریز اینستاگرام

چگونه از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) استفاده کرده و یک استوری یا داستان بسازیم؟

حال تصور کنید که قصد دارید از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) استفاده به عمل آورده و یک استوری یا داستان برای خود ایجاد کنید. ساخت یک استوری یا داستان در اینستاگرام و استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام استوریز (Instagram Stories) به شیوه مشابه با روشی که در اسنپ‌چت ارائه شده قابل انجام است. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را طی نمایید:

 • در صفحه اصلی حساب کاربری اینستاگرام خود یک آیکون بعلاوه را مشاهده خواهید کرد. این آیکون در قسمت بالا و سمت چپ صفحه نمایش دستگاه دیده می‌شود. با انتخاب این آیکون بعلاوه یا پلاس (Plus) می‌توانید نسبت به ساخت یک استوری (Story) و استفاده از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) وارد عمل شوید. همچنین با کشیدن انگشت خود به سمت راست در صفحه اصلی اکانت خود هم می‌توانید به ین بخش دسترسی پیدا کنید.
 • حال گزینه‌‍ دایره‌ای موجود در بخش زیرین صفحه نمایش را انتخاب کنید تا بتوانید به ضبط تصویر بپردازید. با نگه داشتن این دکمه قادر به ضبط ویدئو خواهید بود.
 • پس از ضبط تصویر مورد نظر نوبت به آن می‌رسد که تصویر ضبط شده را ویرایش کنید. در این مرحله قادر به اضافه کردن افکت‌ها، آیکون‌ها و شکلک‌های جالبی به تصویر مورد نظر خواهید بود. شما حتی می‌توانید یک نوع مداد خاص را انتخاب کرده و با انگشت خود بر روی تصویر ضبط شده نقاشی بکشید.
 • پس از اتمام ادیت یا ویرایش تصویر ضبط شده می‌توانید گزینه Done را انتخاب کنید و بدین صورت عکس مورد نظرتان آماده اشتراک‌گذاری می‌شود.
 • حال تیک یا علامت چک ارائه شده را بزنید تا تصویر مورد نظرتان به عنوان یک استوری بخشی از داستان روزتان با فالوورهای اکانت شما اشتراک‌گذاری شود.

دقت داشته باشید که امکان حذف استوری‌های ایجاد شده هم در اپلیکیشن اینستاگرام ارائه شده است. بدین منظور کافیست که آیکون سه نقطه موجود در کنار هر یک از تصاویر اشتراک‌گذاری شده خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Delete را انتخاب نمایید. بار دیگر اشاره می‌کنیم که تمام عکس‌ها و ویدئوهای که با استفاده از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) آن‌ها را اشتراک‌گذاری می‌کنید پس از مدت زمان 24 ساعت به طور خودکار حذف می‌شوند و در پروفایل اصلی شما نمایش داده نخواهند شد. اما قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) تا چه اندازه از حریم شخصی افراد محافظت کرده و تحت شرایط مورد نظر وی فعالیت می‌کند؟

قابلیت استوریز اینستاگرام

توجه به تنظیمات حریم خصوصی کاربر در قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) بسیار عالی انجام شده است

خوشبختانه اینستاگرام در طراحی قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) به موضوع حفظ حریم خصوصی کاربر اهمیت داده و نحوه عملکرد این قابلیت کاملا مطابق با شرایط مورد نظر کاربر خواهد بود. در ادامه چند نمونه از تدابیری که به منظور حفظ حریم خصوصی کاربر برای قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) تعریف شده را مرور می‌کنیم:

 • اگر حساب اینستاگرام کاربر خصوصی یا پرایوت (Private) باشد، اینستاگرام استوری ایجاد شده وی هم تنها برای فالوورهای آن نمایش داده می‌شود. بنابراین قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) از این نظر کاملا مشابه با اشتراک‌گذاری مستقیم تصاویر در پروفایل اصلی کاربر عمل می‌کند.
 • کاربر می‌تواند محتوا و تصاویر اشتراک‌گذاری شده از طریق قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) را برای کاربران خاصی مخفی کند. این قابلیت هم به مرتب کاربردی است. به عنوان مثال تصور کنید که عکسی را در استوری جدیدتان اشتراک‌گذاری کرده‌اید، اما تمایل دارید که فرد خاصی آن را مشاهده نکند. در این شرایط می‌تواند از این موضوع جلوگیری به عمل آورید. در ادامه شیوه انجام این عمل آموزش داده می‌شود.
 • کاربر می‌تواند در پروفایل خود بررسی کند که دقیقا چه کسی تصاویر اشتراک‌گذاری شده وی از طریق قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) را مشاهده کرده است.
 • هم اکنون امکان ارسال پیام برای کاربری که اقدام به ایجاد یک داستان یا استوری کرده وجود دارد که در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این قابلیت و نحوه انجام آن داده می‌شود. در این بین اگر کاربر قابلیت کامنت گذاری بر روی تصاویر در پروفایل اصلی خود را غیرفعال کرده باشد، امکان ارسال پیام از طریق بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) هم وجود غیرفعال می‌شود.

قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) به واقع می‌تواند جالب توجه باشد. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید تصاویر مربوط به یک روز خاص را برای مدت زمان 24 ساعت به طور دائم با افرادی که تمایل دارید اشتراک‌گذاری نموده و نهایتا از بین این تصاویر هر کدام را که تمایل داشتید به پروفایل اصلی اینستاگرام خود هم منتقل کنید. هم اکنون به منظور ادیت یا ویرایش تصاویری که تمایل داشته باشید با استفاده از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) اشتراک‌گذاری شوند هفت نوع فیلتر مختلف ارائه شده و احتمالا در آینده تعداد و تنوع این فیلترها افزایش می‌یابد.

قابلیت استوریز اینستاگرام

جلوگیری از نمایش تصاویر بخش استوریز (Stories) برای کاربران مورد نظرتان

اما همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، شما می‌توانید از نمایش تصاویر اشتراک‌گذاری شده خود در استوری خود برای افراد خاصی جلوگیری به عمل آورید. به عنوان مثال تصور کنید که قصد دارید خواهرتان که در لیست فالوورهای شماست قادر نباشد که تصاویر اشتراک‌گذاری شده از طریق قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) در حساب کاربرتان را مشاهده کنید. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا با استفاده از آیکون خورشید یا سه نقطه موجود در رابط کاربری اپلیکیشن اینستاگرام وارد بخش تنظیمات یا Settings آن شوید. دقت داشته باشید که آیکون خورشید در نسخه آی او اسی این اپلیکیشن نمایش داده شده و آیکون سه نقطه در نسخه اندرویدی آن ارائه می‌شود.
 • حال وارد بخشی شوید که با عنوان Story Settings ارائه شده است.
 • سپس گزینه Hide My Story From را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید پروفایل فردی که تمایل ندارید تصاویر اشتراک‌گذاری شده شما از طریق قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) مشاهده کند را انتخاب کنید. به عنوان مثال پروفایل خواهرتان را انتخاب کنید.
 • حال گزینه Done را انتخاب نمایید.
 • از این پس هیچ یک از تصاویری که با استفاده از قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) در اکانت اینستاگرام‌تان اشتراک‌گذاری می‌کنید توسط برای خواهرتان نمایش داده نمی‌شود.

ارسال پیام مستقیم از طریق بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories)

یکی دیگر از قابلیت‌ها یا امکاناتی که بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) ارائه می‌کند، امکان ارسال مستقیم پیام به فردی است که اقدام به ایجاد یک استوری یا داستان کرده است. شما می‌توانید به طور مستقیم برای کاربری که نسبت به ایجاد یک استوری یا داستان اقدام کرده پیام ارسال کنید.

قابلیت استوریز اینستاگرام

برای انجام این عمل و ارسال پیام به مخاطب مورد نظرتان، تصویر اشتراک‌گذاری شده وی از طریق قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) را باز کرده و گزینه Send Message موجود در بخش پایین و سمت چپ تصویر را انتخاب کنید. حال پیام متنی مورد نظرتان را تایپ کرده و گزینه Send را انتخاب کنید تا ارسال شود. دقت داشته باشید که ارسال پیام تنها در شرایطی مقدور است که فرد مورد نظر در تنظیمات پروفایل خود قابلیت ارسال کامنت را فعال کرده باشد.

غیرفعال کردن قابلیت ارسال کامنت در بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories)

هم اکنون اینستاگرام این قابلیت را ارائه می‌کند تا از ارسال کامنت یا پیام افراد ناشناس در بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) جلوگیری کنید. با انجام این عمل افرادی که جزو فالوورهای شما نیستند قادر به ارسال پیام و کامنت گذاری بر روی پست‌های ارسالی در بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) نخواهند بود. به منظور انجام این عمل و غیرفعال کردن قابلیت ارسال کامنت در بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا با استفاده از آیکون خورشید یا سه نقطه موجود در رابط کاربری اپلیکیشن اینستاگرام وارد بخش تنظیمات یا Settings آن شوید. دقت داشته باشید که آیکون خورشید در نسخه آی او اسی این اپلیکیشن نمایش داده شدهقابلیت استوریز اینستاگرامو آیکون سه نقطه در نسخه اندرویدی آن ارائه می‌شود.
 • حال وارد بخشی شوید که با عنوان Story Settings ارائه شده است.
 • در بخش Allow Messages From گزینه People You Follow را انتخاب کنید تا تنها امکان ارسال پیام برای افرادی مقدور باشد که شما هم آن‌ها را فالوور کرده‌اید. دقت داشته باشید که با انتخاب گزینه Everyone منجر به این می‌شود تا هر فردی قادر به ارسال پیام برای پست ارسالی شما باشند. همچنین گزینه Off به کلی قابلیت ارسال پیام در بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) را غیرفعال می‌نماید.

در حال حاضر مواردی که به آن‌ها اشاره داشتیم از جمله اصلی‌ترین مواردی بودند که در قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) ارائه می‌شوند. سعی داشتیم که مقاله مورد نظر را به طور جامع و در حین حال مفید و مختصر خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. توصیه می‌کنیم که به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) و ویژگی‌های آن حتما یا استوری یا داستان را در حساب اینستاگرام خود ایجاد کرده و قابلیت‌های آن را مشاهده کنید. نگران نباشید چرا که تمام فایل‌های اشتراک‌گذاری شده شما پس از 24 ساعت از حساب کاربریتان و بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) حذف می‌شوند. 

 نظر شما:
Telegram

.: تمامی حقوق برای سایت فست فالو محفوظ است :.

اخبار

سرویس جدید
سرویس جدید تلگرام
ممبر فیک کانال و گروه تلگرام
- ممبر فیک تلگرام با استارت آنی و ظرفیت بالا به پنل اضافه شد.
- این سرور توانایی انجام سفارشات برای همه نوع کانال و گروه (خصوصی و عمومی) رو دارد

🔷️ مشخصات سرور:
🔻 حداقل تعداد سفارش : ۵۰۰ عدد
🔻 حداکثر تعداد در هر سفارش: ۱۰ هزار عدد
🔹️ حداکثر برای هر لینک: ۵۰ هزار عدد
💰 قیمت برای اعضا: استثنایی
قبل از ثبت سفارش توضیحات سرویس را مطالعه نمایید

اطلاعیه
سرویس های آمار اینستاگرام:
با توجه به اعلام اینستاگرام به تمامی کاربران،ممکن است در بخش آمار پست، آمار دقیق به کاربر ارائه ندهد.
این یک باگ در اینستاگرام می باشد که توسط این شرکت به اطلاع تمامی کاربران رسیده است.
با توجه به این موضوع: در صورتی که از سرویس های آمار اینستاگرام استفاده می نمایید، آگاه باشید سفارش انجام خواهد شد ولی ممکن است آمار دقیق،اینستاگرام به شما نمایش ندهد.
اعلان اینستاگرام👇

سرویس جدید
- سرویس های جدید اینستاگرام Reel به سایت افزوده شد.
- اینستاگرام Reels چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟جهت دیدن آموزش اینجا کلیک نمایید
فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس جدید
- رای مسابقه استوری [Quiz Votes]
- ثبت سفارش از منو ویو استوی |Story|
- توضیحات سرویس را حتما مطالعه نمایید

فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های اجتماعی

سرویس های جدید
سرویس های Likee
سرویس
فالور لایکی به تمامی پنل ها افزوده شد
سرویس ویو لایکی به تمامی پنل ها افزوده شد
سرویس لایک لایکی به تمامی پنل ها افزوده شد
سرویس شیر ویدیو لایکی به تمامی پنل ها افزوده شد

سرویس جدید
سرویس های جدید فست فالو
پروفایل ویزیت استوری 
چک لینک استوری
ثبت سفارش از منو ویو استوری

سرویس جدید
سرویس کامنت سفارشی با اکانت دارای تیک آبی به سایت و تمامی نمایندگی ها افزوده شد
سرویس کامنت رندوم با اکانت دارای تیک آبی به سایت و تمامی نمایندگی ها افزوده شد
قبل از هرگونه ثبت سفارش توضیحات سرویس را با دقت مطالعه نمایید

تخفیف!
آیا می دانستید با عضویت در وب سایت فست فالو بین 5 الی 60 درصد بر روی  سرویس ها تخفیف خواهید گرفت!
با عضویت قیمت ها به صورت خودکار برای شما نمایندگی خواهد شد!
تخفیف های منو شگفت انگیز را از دست ندهید، قیمت برای اعضای سایت استثنایی می باشد!

فست فالو راز اصلی افزایش لایک و فالوور شبکه های اجتماعی


اطلاعیه مهم
باتوجه به محدودیت های جدید اینستاگرام سرویس های لایک ارزان ممکن است ریزش داشته باشند
تا اطلاع ثانوی بهتر است از کلیپ در اینستاگرام استفاده نمایید
و از سرویس های ویو استفاده شود.
در صورت ثبت سفارش لایک ریزش به عهده کاربر می باشد

IGTV
👍 سرویس جدید لایک ایرانی IGTV به سایت افزوده شد.

💬 سرویس جدید کامنت رندوم ایرانی IGTV به سایت افزوده شد،

💬 سرویس جدید کامنت سفارشی ایرانی IGTV به سایت افزوده شد.

👏قیمت سرویس های لایو مجدد کاهش یافت

💥تخفیف های بیشتر در راه است💥

شگفت انگیز
تخفیف های سرویس های شگفت انگیز از دست ندید
قیمت برای اعضای سایت استثنایی
10
هزار ویو + ایمپرشن هدیه فقط: 680 تومان
25 هزار ویو + ایمپرشن هدیه فقط: 3400 تومان
100 هزار ویو + ایمپرشن هدیه فقط: 13400 تومان
قیمت های فوق فقط برای اعضای سایت می باشد

خبر خوب
جهت رفاه حال کاربران 2 سرویس لایک بسیار ارزان به سایت افزوده شد.
قیمت برای اعضای سایت استثنایی
شروع قیمت لایک ارزان سرویس 1:
1250 تومان
شروع قیمت لایک ارزان سرویس 2: 460 تومان
قیمت های فوق فقط برای اعضای سایت می باشد


علاوه بر کامنت سفارشی با کاربران ایرانی

سرویس لایک کامنت هم فعال شد!
با این سرویس شما عزیزان میتوانید برای یک کامنت خاص لایک سفارش دهید😮

 برای مثال زیر پست یک سلبریتی کامنت بگذارید و برای کامنت خود لایک کامنت سفارش دهید با خرید لایک کامنت، کامنت شما علاوه بر لایک شدن در کامنت های اول پست نمایش داده می شود😮

💥سفارش از منو کامنت اینستاگرام💥فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های مجازی
افزایش فالور لایک ممبر تلگرام.... 

کانال تلگرام: fastflw@

اعطای سایت نمایندگی
خبر خوب
با توجه به هزینه های زیاد راه اندازی یک وب سایت  فروشگاهی تیم فست فالو شرایطی را برای شما دوستان عزیز ایجاد کرده است تا بتوانید فقط با پرداخت هزینه هاست و دامین برای خود یک وب سایت افزایش فالور و لایک....شبکه های اجتماعی داشته باشید و درآمد قابل توجهی را داشته باشین
جهت اطلاع بیشتر و درخواست سفارش بعد از ثبت نام در وب سایت از منو جدید اعطای وب سایت نمایندگی اقدام نمایید

فست فالو راز اصلی افزایش لایک و فالوور شبکه های اجتماعی

#ویو_خودکار
فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های اجتماعی

#لایک_خودکار
فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های اجتماعی

#منشن
فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های اجتماعی

#کامنت_سفارشی
سرويس جذاب ديگه ای داريم به نام كامنت سفارشی كه به راحتی ميتونی
كامنت دلخواهتو تايپ كنی
و
بعد از گذشت چند دقيقه زير پستت مشاهدش كنی

سفارش از منوی #کامنت اینستاگرام

____________________
فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های مجازی

#دایرکت
پست دلخواهتو با يك متن براي فالورای هدفت ميتونی ارسال كنی

اين يه راه جذاب برای جذب فالور فعاله 

سفارش از منوی: اینستاگرام منشن/هشتگ/دایرکت

____________________
فست فالو راز اصلی فروشندگان خدمات شبکه های مجازی

سرویس های جدید
سرویس های ویو خودکار به سایت افزوده شد
سرویس های لایک خودکار به سایت افزوده شد
سرویس های منشن از فالور های هدف به سایت افزوده شد
سرویس های منشن از لیست انتخابی شما به سایت افزوده شد

سرعت
سلام دوستان عزیز 

Tik Tok
 TikTok 

سرویس های افزایش فالوور / لایک / شِیر ویدو تیک توک به سایت افزوده شد

تخفیف روز
سرویس جدید
کانال تلگرام
خدمات بیشتر تلگرام
اطلاعیه
اطلاعیه

به علت محدودیت ها و سختگیری های اخیر اینستاگرام تمامی سرور های لایک و فالور ایران و تمام دنیا بهم ریخته و بسیار بی کیفیت و کند و ناقص شده اند.
از سرویس های با کیفیت تر استفاده نمایید.افت سرعت در برخی از سرویس ها کاملا طبیعی می باشد.
سرویس های اورژانسی بر روی پنل ها فعال میشود.

بنابراین تصمیم گرفتیم خدمات با کیفیتی ارائه کنیم تا از این سری مشکلات اینستاگرام عبور کنیم و بتوانیم مجددا خدمات ارزان و با ثبات و با کیفیتی را در اختیار شما قرار دهیم.

این قول را میدهیم که بمحض برطرف شدن مشکلات اینستاگرام و سرورهای لایک و فالور قیمت سرویس های اورژانسی را کاهش دهیم و خدمات ارزان و مناسبی را در اختیار شما قرار دهیم.
قیمت برای اعضای سایت نمایندگی می باشد.

فست فالو نمایندگی اصلی فروشندگان فالور و لایک

 از اینکه ما را انتخاب کردید سپاس گذاریم.

اطلاعیه

30